Su Arıtımı

SALINO® Basınç Merkezi

KSB, SALINO® Basınç Merkezi ile denizsuyu arıtımında bir devrime imza atıyor. Dört ana bileşen olan yüksek basınç pompası, buster pompa, enerji geri kazanım ünitesi ve elektrik motorunun tek bir sistemde toplanmıştır. Bu sistemde ayrı bir basınçlandırma pompasına ihtiyaç duyulmuyor. Tüm sistem tek bir elektrik motoru ve frekans invertörü ile çalışmaktadır. Diyafram dönüş akımı ile çalışan eksenel pistonlu motor, gücünü doğrudan pompa miline aktarıyor. Basınç eşanjöru veya Pelton türbinli geleneksel enerji kazanım sistemleriyle mukayese edildiğinde, bu tasarımın enerji maliyetinde yüzde 50 daha fazla tasarruf sağladığı görülüyor. 

           

SALINO Basınç Merkezi, günde 480 metreküp kapasiteye kadar ulaşabilen RO (ters osmoz) sistemleri için tasarlanmıştır. Elektrik motor gücü 29 kW’a kadar. Tüm bileşenler deniz suyuna dayanıklı ve düşük ömür maliyeti sağlayacak şekilde  dizayn edilmiştir ve 
deniz suyu tuzluluğunun değişimi, dahili kontrol sistemi ile dengelenebilmektedir. 
Son yapılan testler, yeni kompakt ünitenin, 35.000 ppm değerinde tuz içeriği olan 1 metreküplük denizsuyunu 2 kwh’lik bir tüketimle desiline edebildiğini göstermektedir. Ürün en yüksek verime ve en düşük toplam sahip olma bedeline sahiptir. Bu özellikleri ile SALINO® endüstriyel tesisler, gemi ve otel pazarındaki küçük ve orta ölçekli sistemler için en ideal çözümü sunmaktadır. 

SALINO® basınç merkezinin avantajları şu şekildedir:

- İzobarik sistemlere göre daha verimli 

- Düşük ses seviyesi

- Kompakt sistem

– Yüksek basınç pompası ve enerji geri kazanım ünitesi az yer kaplayan tek bir ünitede

- Deniz suyu ile deşarj suyu birbirine karışmaz

              

                                                         SALINO® Basınç Merkezi

             

HGM-RO

KSB yüksek basınç pompası için radyal olarak bölünebilir gövdeli pompayı tercih etmektedir. Radyal bölünebilir gövde tasarımı HGM-RO yüksek basınç pompasını oldukça sağlam ve denizsuyu arıtımının zorlu şartları için çok uygun bir hale getirmektedir. Ters ozmoz sistemlerinde içme suyu üretiminde en ekonomik işletme şartlarını sağlayabilmek için en kaliteli ve güvenilir ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. KSB bu ihtiyaca en ideal çözümü ile yanıt vermektedir.

                                                      

                                                                           HGM-RO yüksek basınç pompası