Uygulamalar

Özel Prosesler

Özel Prosesler; KSB' nin Uzmanlık Alanıdır

Geniş ürün gamı ve uzun yollara dayanan mühendislik bilgi birikimi ile KSB, özel ihtiyaçların olduğu prosesler için en uygun pompa ve vana sistemlerini müşterilerine sunmaktadır. Biyoyakıt üretiminden jeotermal enerji uygulamalarına, şeker üretiminden haddahane uygulamalarına kadar çok geniş bir uygulama aralığı için en uygun ve uzun ömürlü pompa ve vana ürünlerini bu yelpaze içinde yer almaktadır.

Dünya çapında KSB’nin enerji istasyon pompaları, birincil ve ikincil devrelerde güvenilir bir hizmet sunarlar. Kazan besi suyu, kondens suyu, soğutma suyu ve soğutma sıvıları için çok güvenli bir şekilde kullanılırlar. Yüksek basınçlı glob, sürgülü ve kelebek vanalarımızla güvenli bir şekilde akışkanlar kapatılabilir.

Ayrıca KSB’nin enerji santrallerinde kullanılan pompa ve yüksek basınç vanaları nükleer ve fosil yakıtlı enerji santrallerinde kullanım için idealdir. Dahası, yenilenebilir enerji uygulamaları ve bölgesel ısıtma sistemleri işletimi için özellikle uygundur. Enerji santrallerindeki KSB pompa ve vanaları çevreye karbon salınımını da engellemektedir.

KSB' nin CO2 Test Tesisi

KSB'nin CO2 test tesisi, bir dizi geniş CO2 pompalama sistemi gereksinimi için çözümler üretmiştir. Tesisin kapalı, paslanmaz çelik test döngüsü, tek kademeli santrifüj pompa ile herhangi bir sayıda farklı durumu simüle edebilir ve bu süreçteçok sayıda test sonuçları toplayabilmektedir.